انواع جانوران موذی در ساختمان‌ها 2


  

 
     
 انواع جانوران موذی در ساختمان‌ها 2

 


سوسک

سوسک‌ها در همه جا یافت می‌شوند. سه نوع سوسک که بیشتر در منازل و ساختمان‌ها یافت می‌شوند عبارتند از:

نوعی از سوسک‌ها هستند که به سوسک ریز آلمانی یا سوسک ریز اشپزخانه معروفند و همانطور که از اسمش مشخص است، در اشپزخانه‌ و در زیر کابینت‌ها زندگی می‌کنند. نوع دیگری از سوسک‌ها که زیاد دیده می‌شوند سوسک‌های فاضلابی هستند. سوسک‌های دیگری نیز اغلب در اطراف ما دیده می‌شوند که بزرگترند، به رنگ قرمزند، دارای بال هستند و پرواز می‌کنند. سوسک‌ها در نقاط تاریک و در درزها و شکاف‌ها و... تخم‌گذاری می‌کنندو از مواد غذایی مختلف مانند شیرینی‌جات و مواد نشاسته‌ای و... تغذیه می‌کنند. این موجودات در اطراف ما زندگی می‌کنند و بیماری‌زا هستند.

مبارزه با سوسک‌ها:

مواد غذایی را درون یخچال یا ظروف در بسته نگهداری کنید
زباله‌ها را هر روز از منزل خارج کنید
درزها و روزنه‌ها را بپوشانید
قبل از خروج از منزل اسپری حشره‌کش بزنید و چند ساعتی محیط را ترک کنید
برای از بین بردن دائمی این جانوران موذی می‌توانید از خدمات سمپاشی منازل و ادارات که ما ارائه می‌کنیم استفاده کنید.

برای سمپاشی سوسک باید همه‌ی موازین بهداشتی رعایت شود و باید این کار توسط کارشنس سمپاشی انجام شود. چون این ترکیبات برای سلامت انسان نیز مضر است و اگر به درستی و با رعایت نکات ایمنی و در اندازه مورد نیاز به کار نرود، می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

شپش

شپش انگلی است که در تمام جوامع انسانی همواره حضور دارد. این حشره ناقل بیماری‌هایی مانند تیفوس می‌باشد. یکی از مکان‌های رایج وجود شپش بر روی موهای سر است. شپش بالغ ماده به قسمت پایه مو می‌چسبد و در آن‌جا تخم می‌گذارد. تخم شپش به تار و پود لباس‌ها می‌چسبد که به صورت یک برآمدگی کوچک کروی و یا بیضی شکل است و نسبت به مواد شوینده معمولی مقاوم است. اغلب کودکان بیشتر به شپش مبتلا می‌شوند.

مبارزه با شپش‌ها:

لباس‌ها و ملافه‌هایی که کودک در هفته‌های قبل از مبتلا شدن استفاده کرده است و لباس‌های سایر اعضای خانواده همگی باید با آب جوش ضدعفونی شوند. همچنین اتوی مو به دلیل حرارت زیادی که دارد در از بین بردن تخم شپش موثر است. اما تمیز کردن اتومو سخت است و ممکن است باعث انتقال تخم‌های شپش به دیگران شود. همچنین باید از آلوده نبودن اسباب بازی‌ها و وسایل شخصی کودک اطمینان حاصل کنید.

عقرب

عقرب‌ها موجوداتی بسیار مقاوم هستند. به صورتیکه حتی در مقابل اشعه رادیواکتیو مقاومت بالایی دارند و می‌توانند از انفجار اتمی مصون بمانند. این موجودات برای زنده ماندن به اکسیژن بسیار کمی نیاز دارند. به طوری که می‌توانند تا یک شبانه روزدر عمق آب و ماه‌ها در یک بطری در بسته زنده بمانند. ساختار بدنی‌شان به آن‌ها این امکان را می دهد که ماه‌ها بدون آب و غذا زنده بمانند. به دلیل ساختار خاص بدنشان می‌توانند به راحتی درشکاف‌ها، زیر سنگ، زیر پوست درختان، بین هیزم‌ها، داخل خانه‌ها، حمام، دستشویی، آشپزخانه و سایر محیط‌های مرطوب مدت‌ها مخفی شوند.

عقرب‌ها زنده زا هستند و از نیمه تابستان تا نیمه پاییز فصل تولید مثل  آن‌هاست. نوزادان عقرب پس از تولد بر پشت مادر خود سوا می‌شوند و تا زمانی که پوست بیندازند بر پشت مادر می‌مانند. در این حین اغلب تعدادی از نوزادان توسط مادر خورده می‌شوند.

مبارزه با عقرب‌ها

عقرب‌ها بسیار سمی و خطرناک می‌باشند و بهترین راه مقابله با آن‌ها، سمپاشی ساختمان به صورت صحیح است. با مشاوره کارشناسان باید نوع و مقدار سم انتخاب گردد، و باید از سم‌های بهداشتی و بی‌ضرر برای انسان استفاده گردد. همچنین باید در فصل مناسب سمپاشی صورت بگیرد.

 

       متمایز بودن شرکت سبز پوشان آریا نسبت به رقباء

نکات مهم

Post 1
نگهداری از گل و گیاه در فضاهای خانگی
Post 1
نگهداری از باغچه در فصول گرم سال
Post 1
نکاتی که در مورد سمپاشی منازل و ادارات باید بدانید
Post 1
انواع جانوران موذی در ساختمان‌ها 3
Post 1
انواع جانوران موذی در ساختمان‌ها 2
Post 1
انواع جانوران موذی در ساختمان‌ها 1

چرا ما ؟

متمایز بودن شرکت سبز پوشان آریا نسبت به رقباء

پشتیبانی خدمات

طراحی و اجرا بینظیر

رضایت مندی مشتریان

تعهد مسولیت پذیری

گالري تصاوير

تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به شرکت سبز پوشان آريا (شفيعي) محفوظ ميباشد

کل بازدید: 73,335 امروز: 232 دیروز: 262 هفته اخیر: 643 ماه اخیر: 3,293