انواع جانوران موذی در ساختمان‌ها 3


  

 
     
 انواع جانوران موذی در ساختمان‌ها 3

 

مارها دسته‌ای از خزندگان هستند که بیش از 3000 گونه‌ی سمی و غیرسمی متنوع دارند. گاهی پیش می‌آید که مار وارد محل زندگی ما می‌شود. در این مواقع کودکان و حیوانات خانگی به دلیل عدم آگاهی ممکن است باعث تحریک مار شوند و به همین دلیل در معرض خطر بیشتری قرار می‌گیرند. اگر مورد مشکوکی مانند سرخی، ورم یا کبودی در حیوانات خانگی مشاهده کردید بهتر است برای جلوگیری از آسیب‌های جدی، به دامپزشک مراجعه کنید.

در هنگام مواجهه با مارها چه ‌کنیم؟

اگر مار را مشاهده نمودید و از غیرسمی بودن آن مطمئن شدید، بهتر است با جارو مار را به بیرون از خانه هدایت کنید. ولی او را هل ندهید و ضربه وارد نکنید.

اگر از غیرسمی بودن آن اطمینان ندارید بهتر است سعی کنید تا حرکت مار را محدود کنید. برای این کار می‌توانید یک پتو روی مار بیاندازید. در این مار قادر به دیدن شما نبوده و در نتیجه به سرعت آرام خواهد شد و احساس خطر کمتری می‌کند. سپس اجسام سنگینی در گوشه‌های پتو قرار دهید تا از حرکت و خزش مار جلوگیری نمایید. با انجام این کار برای خود زمان می‌خرید.

اگر مجبور به تماس با مار شدید حتما دستکش ساق بلند و محکم بپوشید. بهترین حالت در دست گرفتن یک مار مستقیما زیر شکم آن نزدیک دمش است. قسمت زیرین بدن مار را سفت ولی نه خیلی محکم در دست نگه دارید. حتی اجازه دهید که کمی روی دستتان بخزد تا احساس راحتی بیشتری بکند. سپس آن را برداشته و در طبیعت رها کنید.

اگر می دانید که مار در گوشه‌ای مثل کمد شده ولی جای دقیق آن را نمی دانید، ابتدا مار را رها کنید، سریعا اعضای خانواده را از محیط دور کنید چرا که مار را ندیده و از سمی یا غیر سمی بودن آن اطلاعی ندارید. هرگز مستقیما (با بیل، چوب و غیره) به مار حمله نکنید. بدترین نوع مار گزیدگی زمانی اتفاق می‌افتد که انسان می‌خواهد مارهای سمی را بکشد.مارها می‌توانند از طریق پنجره‌ها و درب ها وارد شوند، پس از بسته بودن ورودی ها نیز اطمینان حاصل کنید. اگر پرنده یا جونده‌ای در خانه به عنوان حیوان خانگی دارید، احتمال دارد که مارها را جذب کند. برای مشاوره در این خصوص و همچنین سمپاشی ساختمان خود می‌توانید با ما تماس بگیرید.موش‌ها جوندگانی هستند که در اندازه‌ها و نوع‌های مختلف در نزدیکی محل زندگی انسان زندگی می‌کنند. می‌توانند بیماری‌های بسیاری را به انسان منتقل کنند که از جمله خطرناکترین آن‌ها بیماری طاعون است.موش‌ها در اماکن سرپوشیده مانند انبارها و آسیاب‌ها زندگی می‌کنند. از غلات، مواد حیوانی، پوست، جوجه‌های کوچک و تخم مرغ تغذیه می‌کند، لوازم مختلف و مواد چوبی را جویده و خسارت وارد می‌سازند. موش‌ها از دانه‌های غلات و مشتقات آن، منسوجات، خواروبار و... تغذیه کرده وخسارت سنگینی وارد می سازند. این جانور نه تنها باعث از بین رفتن مواد غذایی می‌شود بلکه باقیمانده محصول را به فضولات و ادرار خود آلوده کرده و کیفت مواد غذایی را پایین می‌آورد. اغلب جانورانی همه‌چیزخوار هستند و زمانی که جمعیتشان زیاد شود به یک آفت خطرناک تبدیل می‌شوند. موش‌ها جونده هستند و دیوار، لوله ها و تخته‌ها و چوب‌ها را می‌جوند و به شدت مخرب هستند. در سال چندین بار تولید مثل می‌کنند و در هر نوبت حدود 10 نوزاد به دنیا می‌آورند که این نوزادان هم ظرف مدت چند ماه بالغ شده و آماده تولید مثل می‌باشند.

در هنگام مواجهه با موش‌ها چه ‌کنیم؟

بهترین راه این است که دریچه فاضلاب‌ها را بسته نگه داریم. مواد خوراکی را در ظروف دربسته نگه داریم. تمامی منافذ و حفره ها باید با تور سیمی محکم بپوشانیم. بهداشت محیط را جهت جلوگیری از ورود آفات رعایت کنیم. برای کشتن موش‌ها هم می‌توان از به کار بردن طعمه‌های آغشته به سموم بهداشتی استفاده کنیم. مرگ موش‌هایی ک فاقد بو و مزه باشند به راحتی توسط جوندگان خورده می‌شوند.

افرادی که بدون آگاهی کافی از مضرات سموم در تماس مستقیم با این مواد شیمیایی قرار می‌گیرند بیشتر در معرض خطر قرار دارند. این افراد شامل کشاورزان و خانواده آن‌ها و کارگرانی هستند که در بخش کشاورزی یا در کارخانه کار می‌کنند. سمپاشی ساختمان و مزارع باید به صورت بهداشتی با استفاده از سم‌های بهداشتی و با رعایت پروتکل صورت بگیرد.

 

       متمایز بودن شرکت سبز پوشان آریا نسبت به رقباء

نکات مهم

Post 1
نگهداری از گل و گیاه در فضاهای خانگی
Post 1
نگهداری از باغچه در فصول گرم سال
Post 1
نکاتی که در مورد سمپاشی منازل و ادارات باید بدانید
Post 1
انواع جانوران موذی در ساختمان‌ها 3
Post 1
انواع جانوران موذی در ساختمان‌ها 2
Post 1
انواع جانوران موذی در ساختمان‌ها 1

چرا ما ؟

متمایز بودن شرکت سبز پوشان آریا نسبت به رقباء

پشتیبانی خدمات

طراحی و اجرا بینظیر

رضایت مندی مشتریان

تعهد مسولیت پذیری

گالري تصاوير

تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به شرکت سبز پوشان آريا (شفيعي) محفوظ ميباشد

کل بازدید: 73,301 امروز: 198 دیروز: 262 هفته اخیر: 609 ماه اخیر: 3,259