نگهداری از باغچه در فصول گرم سال


  

 
     
 نگهداری از باغچه در فصول گرم سال

 

نگهداری از باغچه در فصول گرم سال

در فصول گرم سال بسته به موقعیت جغرافیایی منطقه، ممکن است شرایط مختلفی را تجربه کنید. هوا می‌تواند بسیار گرم، مرطوب، معتدل یا خشک و آفتابی باشد. در این فصول در بسیار از موارد در اثر کمبود غذا حشرات و سایر آفت‌ها به گیاهان حمله می‌کنند یا ممکن است که گیاهان ما دچار بیماری شوند. در پاره‌ای از موارد هم تغییرات اقلیمی می‌تواند به گیاهان آسیب برساند. مثل سد شدن ناگهانی یا گرما بیشتر از حد معمول. با این حال می‌توانیم با انجام به موقع پاره‌ای از اقدامات، مطمئن شویم که گل و گیاه‌های ما به سلامت از عوامل ناخواسته عبور می‌کنند.

نکات مهم درباره آبیاری گیاهان در فصول گرم

مهم‌ترین نکته در تابستان، زمان و نحوه‌ آبیاری است. باغچه یا باغ خود را عمیق آبیاری کنید. سعی کنید در هنگام آبیاری، آب روی برگ گیاهان نپاشد چون می‌توند به ‌سادگی باعث بروز پوسیدگی یا برخی از انواع آفت‌ها شود. از همه مهم‌تر زمان انجام آبیاری است. زمان مناسب برای آبیاری در هنگام غروب خورشید یا پیش از طلوع خورشید است. زیرا آبیاری در زیر نور آفتاب باعث می‌شود تا بخش زیادی از آب تبخیر شود و به گل و گیاه آسیب می‌رساند. در این حین توجه به گیاهان جدید باغچه بسیار با اهمیت است. مراقب باشید که گیاهان شما در اولین فصل رشدشان دچار کم آبی نشوند.

بهتر است بیهوده سمپاشی نکنید

در باغچه‌ی شما حشرات و جانداران زیادی زندگی می‌کنند که نه تنها برای باغچه شما ضرری ندارند، بلکه حتی بعضی از آن‌ها مفیدند. به دقت گل و گیاه‌های خود را بررسی کنید و در صورت مشاهده اولین علائم از حمله آفت‌ها مثل شته و بیماری‌های، عوامل مزاحم را حذف کنید.

علف‌های هرز را هرس کنید

در تمام دوران رشد گیاهان و در تمام فصول سال علف‌های هرز اطراف گیاهانتان را هرس کنید. ولی در فصل تابستان که جذب آب برای گیاهان حیاتی است، حذف علف‌های هرز نیز اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند. اجازه ندهید آب مورد نیاز گیاهانتان به مصرف علف‌های هرز برسد. برای حذف علف‌های هرز از سموم شیمیایی استفاده نکنید. بیش از حد مورد نیاز از کود استفاده نکنید، چون مصرف بیش از اندازه کود در تابستان گیاهان را تشنه‌تر می‌کند. در تابستان هم باید گیاهان را هرس کنید. در هرس تابستانه شاخه‌های خشک، شاخه‌های مزاحم و گل های خشک شده را برداشته می‌شوند.

برگ‌های گیاهان را شستشو دهید

آلودگی هوا باعث می‌شود لایه ضخیمی از دوده، سطح برگ‌ها را بپوشاند که این دوده‌ها با لمس برگ درختان نیز مشخص می‌شوند. شست‌و‌شوی درختان به علت جلوگیری از مسدود شدن روزنه‌های برگ‌ها باعث افزایش طول عمر درخت و زدودن اثرات آفات گیاهی می‌شود. البته بهتر است شست‌وشوی درختان از بهار آغاز شود و در تابستان به حداکثر برسد. دقت کنید که نباید فشار آب به حدی باشد که موجب ریزش برگ‌ها و شکستن شاخه‌ها شود

مالچ پاشی را فراموش نکنید

مالچ پاشی برای روزهای گرم تابستان بسیار مفید است و از فواید آن نیز می‌توان به حفظ رطوبت خاک اشاره کرد. اگر نور خورشید، سطح مالچ را گرم کند باز هم خاک زیر آن خنک و مرطوب می‌ماند. مالچ‌ها هوا را در خود نگه می‌دارند و رطوبت موجود در خاک به‌سختی از لابه‌لای آنها تبخیر می‌شود و باعث کاهش نوبت آبیاری می‌گردد. مالچ ها همچنین مانع رویش علف‌های هرز می‌شوند، حتی اگر علف هرزی در مالچ، ریشه بدواند به علت نرمی بستر رویش به سادگی کنده می‌شود. در استفاده از مالچ ها بهتر است به طبیعی بودن آن دقت نمایید و از مالچ‌های پلاستیکی استفاده نکنید. مالچ‌هایی چون خرده چمن، خاک اره ، پوست فندق و گردو و پوست درختان پهن برگ می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشند.

 

       متمایز بودن شرکت سبز پوشان آریا نسبت به رقباء

نکات مهم

Post 1
نگهداری از گل و گیاه در فضاهای خانگی
Post 1
نگهداری از باغچه در فصول گرم سال
Post 1
نکاتی که در مورد سمپاشی منازل و ادارات باید بدانید
Post 1
انواع جانوران موذی در ساختمان‌ها 3
Post 1
انواع جانوران موذی در ساختمان‌ها 2
Post 1
انواع جانوران موذی در ساختمان‌ها 1

چرا ما ؟

متمایز بودن شرکت سبز پوشان آریا نسبت به رقباء

پشتیبانی خدمات

طراحی و اجرا بینظیر

رضایت مندی مشتریان

تعهد مسولیت پذیری

گالري تصاوير

تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به شرکت سبز پوشان آريا (شفيعي) محفوظ ميباشد

کل بازدید: 73,333 امروز: 230 دیروز: 262 هفته اخیر: 641 ماه اخیر: 3,291