انواع جانوران موذی در ساختمان‌ها 1


  

 
     
 انواع جانوران موذی در ساختمان‌ها 1

 

 ساس

نوعی انگل‌ که روی بدن انسان یا حیوانات می‌نشیند و با مکیدن خون آن‌ها تغذیه می‌کند. ساس در نواحی گرمسیری و متعادل زندگی می‌کند. در فصل تابستان سرعت تکثیر و رشد آن‌ها نسبت به فصل زمستان بیشتر است. این حشره اغلب از طریق تختخواب، رختخواب، خرید مبلمان دست دوم و مانند این‌ها به خانه‌های شما وارد می‌شوند. این حشرات اغلب میتوانند تا یک سال بدون تغذیه زنده بمانند. جای گزیدگی ساس به صورت دانه‌های سفت، بزرگ و متورم و به رنگ قرمز است؛ و به صورت خوشه‌ای است. 

نشانه های وجود ساس در محل زندگی:

1. اثر خون در روی محلفه

2. دیدن ساس (مرده یا زنده) در رختخواب

3. وجود ساس در بین درزها و شکافت ها

 برای از بین بردن ساس باید لباس‌ها و ملافه‌ها را با آب داغ شسته و در زیر نور مستقیم آفتاب خشک کرد. اما اگر داخل کمدها ساس وجود داشته باشد، با قرار گرفتن دوباره لباس‌ها ساس برمی‌گردد. و در ابن مواقع حتما باید سمپاشی صورت بگیرد.

کنه

 کنه جانور کوچک انگلی است و از خوردن خون انسان و حیوانات تغذیه می‌کند. کنه‌ها روی مناطق مرطوب بدن فرد میزبان می‌نشینند و در بزاق خود ماده‌ای ضد انعقاد خون تولید می‌کنند که باعث می‌شود خونریزی فرد میزبان زیاد شود. چون نیش کنه زیر پوست نفوذ می‌کند، باعث قرمزی، خارش و تورم پوست می‌شود. در صورتی که توسط کنه گزیده شوید، باید هرچه سریعتر نیش را از بدن خارج کنید تا دچار بیماری نشوید. سپس باید به پزشک مراجعه کنید تا آنتی بیوتیک‌های برای جلوگیری از بیماری را دریافت کنید.

کنه در طبیعت و محیط‌های سرسبز وجود دارد. بنابراین بهتر است سر، دست‌ها، پاهایتان را در طبیعت بپوشانید و از اسپری و کرم‌های دفع حشرات استفاده کنید. در محیط‌های خانگی و اداری هم در صورت وجود باید سمپاشی توسط افراد مجرب و متخصص انجام بگیرد.

مگس

مگس‌ها بزرگترین گروه حشرات هستند. تا کنون بیش از هفتصد و پنجاه هزار نوع مگس شناسایی شده است. مگس‌ها دقت بینایی و شنوایی بسیار بالایی دارند. اغلب مگس‌ها غذای حیواناتی مثل قورباغه‌ها، وزغ ها، مارمولک ها، پرندگان و... هستند.

 مگس‌ها انواع مختلفی دارند. بعضی از آن‌ها گیاه خوار هستند و آفت گیاهی محسوب می‌شوند. برخی دیگر از لاشه سایر جانوران تغذیه می‌کنند و باعث سرعت بخشیدن به تجزیه ی لاشه جانوران، مدفوع حیوانات و اجزای گیاهان می‌شوند. این دسته باعث پاکسازی محیط زیست می‌شوند. برخی از مگس‌ها هم گوشتخوار هستند و برخی دیگر هم باعث انتقال بیماری‌های مختلف به انسان می‌شوند. 

دسته‌ی دیگر مگس‌ها که بیشتر با آن‌ها سر و کار داریم مگس‌های خانگی هستند. اینها از پس مانده غذای انسان و حیوان، شیر، شکر، میوه‌های فاسد، زباله‌ها، مدفوع، خون تازه و خشک، خلط سینه و ترشحات بینی تغذیه می‌کنند. این دسته از مگس ها باعث انتقال باکتری‌های بیماری‌زا و در نهایت باعث بیمار کردن انسان می‌شوند.
مثلا باکتری‌های شیملا، سالمونا، سل، جزام و... ، تخم انواع کرم‌ها، ویروس‌هایی مثل فلج اطفال و هپاتیت را می‌توانند منتقل کنند. بنابراین باید راهکارهایی برای از بین بردن این جانوران موذی پیدا کرد.

اقدامات پیشگیرانه

 1. نصب توری در محل در و پنجره‌ها
2. بستن در ظروف غذا
3. دفع بهداشتی و اصولی زباله
4. استفاده از کاغذ و چسب حشره‌کش
5. استفاده از حشره‌کش
6. سمپاشی ساختمان توسط متخصصین سمپاسی با استفاده از سموم بی‌ضرر

 

       متمایز بودن شرکت سبز پوشان آریا نسبت به رقباء

نکات مهم

Post 1
نگهداری از گل و گیاه در فضاهای خانگی
Post 1
نگهداری از باغچه در فصول گرم سال
Post 1
نکاتی که در مورد سمپاشی منازل و ادارات باید بدانید
Post 1
انواع جانوران موذی در ساختمان‌ها 3
Post 1
انواع جانوران موذی در ساختمان‌ها 2
Post 1
انواع جانوران موذی در ساختمان‌ها 1

چرا ما ؟

متمایز بودن شرکت سبز پوشان آریا نسبت به رقباء

پشتیبانی خدمات

طراحی و اجرا بینظیر

رضایت مندی مشتریان

تعهد مسولیت پذیری

گالري تصاوير

تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به شرکت سبز پوشان آريا (شفيعي) محفوظ ميباشد

کل بازدید: 73,330 امروز: 227 دیروز: 262 هفته اخیر: 638 ماه اخیر: 3,288